Анотація досвіду роботи

                                                    


Тема досвіду: Створення відеофільму від задуму до демонстрування його на екрані.

Життєве кредо: «Духовне життя має бути багатогранним, а кожен учень водночас знаходити застосування своїх сил та здібностей»
                                                                              В.О.Сухомлинський


Проблема: «Формування дитячого світогляду  та розвиток здібностей учнів відтворювати побачене прекрасне в навколишньому середовищі засобами фото та відео мистецтва.»






                
                                        
                         
        Фото-,  кіномистецтво давно стали складовою частиною людської культури. Із винайденням фотографії, кіно людство отримало універсальний засіб пізнання світу. Дякуючи їм наші знання про дійсність, часто важкодоступні і такі, що добуваються складним шляхом, можуть бути переведені у форму візуальних зображень, що легко сприймається, а також інтегровані у найбільш активну для сприйняття образну форму. Зараз потрібно шукати нові форми навчання і виховання школярів. Широкі можливості для розв’язку цього завдання надає фото, відеомистецтво, завдання яких для розвитку особистості учнів важко переоцінити, адже фотографія, кіно, відео  пов’язані з історією, наукою, технікою та іншими сферами діяльності людини.
         Роль фото та відео у культурі сучасного суспільства значна і багатогранна. Вони пов’язані майже з усіма галузями людської діяльності, являються засобами сучасної комунікації.  Немає практично жодної професії, де не знайшлося б місця для фотографії та відео, не говорячи вже про повсякденне життя кожного з нас. Тому володіння фото-  та відеозйомкою можна віднести до загальнотрудових умінь, що необхідні кожному члену суспільства і можуть формуватися в позашкільних закладах.
Навчаючись у відеостудії «КРОК», учні знайомляться  з цифровою та аналоговою фото та відеокамерами, вчаться правильно настроювати техніку, вибирати фон, враховувати освітлення, обробляти відзнятий матеріал за допомогою комп’ютера в різних програмах, створювати фото та відео архіви. Оволодівши знаннями  по програмі відеостудії, учні зможуть  фотографувати та знімати на відео пейзажі, шкільні заходи, змагання, конкурси, допомогти  в оформленні стендів, виготовляти наочність для навчальних предметів тощо.
         В програму  відеостудії «КРОК»  входить теорія, ігрова практика (домашні завдання, самостійна робота), інтерактивні матеріали, відеоперегляди, обговорення, підсумкові заняття. Теоретична частина програми передбачає використання різноманітних технік роботи з відео та фотоматеріалами (слайд шоу, відеокліпи, анімація, інсталяція, музичні кліпи тощо.
        Практична частина дає базові навики роботи з фото та відеоматеріалами (від зйомки до постобробки, монтажу).
Основна методична установка програми - навчання школярів навичкам самостійної індивідуальної та групової роботи з практичної фото-,  відеозйомки та монтажу.
Індивідуальне освоєння основних способів діяльності відбувається на основі системи завдань. Більшість завдань виконується за допомогою комп’ютера та необхідних програмних засобів.
Крім індивідуальної роботи, застосовується і групова робота. У завдання вчителя входить створення умов для реалізації провідної підліткової діяльності - авторського дійства, вираженого в проектних формах роботи. На певних етапах навчання учні об’єднуються в групи, тобто використовується проектний метод навчання. Виконання проектів завершується публічним захистом результатів.
        
         Навчаю дітей, майбутніх громадян України, бачити і сприймати прекрасне у навколишньому світі, вміти творити красу через фото – відео зйомку та створення відеофільмів – в цьому я розумію виховання духовно збагаченої, гармонійно розвиненої особистості.
    У процесі фото-, відео зйомок, та підбираючи матеріали для створення різних сюжетів та відеофільмів гуртківці розширюють та поєднують свої знання та вміння, а також набувають знань в роботі з комп’ютером.
         На гурткових заняттях  я намагаюсь створювати спокійну, доброзичливу атмосферу, виховувати у дітей повагу до товаришів, інтерес до творчої праці, бережливе ставлення до фото-, відеоапаратури та комп’ютерної техніки, а також дотримання техніки безпеки  у роботі з електроприладами кабінету студії.
Заняття спрямовую на правильне формування світогляду в гуртківців та цілісного бачення ними навколишнього світу та себе в ньому.
         До навчально-виховного процесу залучаю батьків вихованців гуртка при проведенні масових виховних заходів, екскурсій, конкурсів.
         Як керівник методичного обєднання керівників гуртків науково – технічного напряму здійснюю роботу методичного об’єднання. Постійно беру участь у педагогічних радах, Школі педагогічної майстерності.
         Займаюсь самоосвітою, реалізую освітні програми у відповідності з навчальними планами, власними поурочними планами, систематично використовую інтернет  ресурси для підвищення свого професійного рівня.
         В роботі гуртка стало традицією брати участь у різноманітних конкурсах, змаганнях районного, обласного та республіканського рівнів, які й підводять підсумки вивченого на заняттях гуртка.  Мої вихованці неодноразово ставали призерами обласних етапів всеукраїнських конкурсів, виставок, змагань:
-         обласний етап Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «МОЯ УКРАЇНО!» (I місце – 2014 рік, II місце – 2015 рік, II місце – 2016 рік);
-         обласний етап Всеукраїнського гуманітарного конкурсу УМАКО «СУЗІР’Я» «КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ» ( I місце – 2014 рік);
-         обласний етап VI Всеукраїнського фестивалю «Молодь обирає здоров’я» (ІІ місце – 2013 рік).
              Обов’язок керівника гуртка позашкільного закладу – виховання свідомої, освіченої, відповідно до вимог часу людини. Адже, сьогодні дитині потрібні не тільки знання, а й достатній рівень життєвої компетентності, сукупності таких особистісних рис, які допоможуть знайти своє місце в житті, стати активним членом суспільства і щасливою, впевненою у власних силах людиною.



Немає коментарів:

Дописати коментар