Відкрите заняття
відео студії «Крок»
керівник Микола Коцюруба
від 9.10 2025 року
«Створення відеокліпу із статичних
зображень»
Тема: Практична
робота “Створення відеокліпу. Додавання відеоефектів, налаштування
часових параметрів аудіо- та відеоряду”
Мета :
·
навчальна: закріпити знання та
навички роботи в програмі Movavi Video Editor та створення відеокліпів;
·
розвиваюча: розвивати інтерес до створення
відеороликів, відеофільмів; навички
роботи з комп’ютером; розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння
узагальнювати, логічно міркувати;
·
виховна: виховувати естетичний
смак, національну
свідомість; патріотичні почуття; творчі здібності.
Кількість вихованців: 9
Обладнання: компютери-6 шт.,комп. прогама Anime Studio Pro
Тип заняття: застосування знань, умінь та навичок.
Девіз заняття: „ Не кажи: «Не вмію», а кажи «Навчусь»” (Народна мудрість).
ХІД ЗАНЯТТЯ
I.
Організаційний етап.
Діти,
переглядаючи відеоматеріали, рекламні ролики, кліпи, які змонтовані фахівцем,
ми завжди захоплюємося переглядом і задоволенням проводимо час біля екранів.
Але при порівнянні з роботою початківця видно, що різниця є: вдало налаштовані
переходи між відеофрагментами та відеоефекти застосовувані до деяких з них, роблять
відео цілісним та довершеним. Тож, давайте повторимо основні терміни, поняття минулого
заняття, щоб добре справитися із практичною роботою.
II.
Перевірка домашнього
завдання.
Для діагностування
глибини засвоєння вихованцями матеріалу попереднього заняття, пропонується
виконати вибіркові тести за допомогою комп’ютерів на онлайн платформі ВОРДВОЛ
https://wordwall.net/uk/resource/92890237
Увага! Діти! При роботі на комп’ютерах, пам’ятайте про правила техніки безпеки
щодо поводження з приладами які працюють під напругою!
III.
Актуалізація опорних
знань.
1. Давайте
пригадаємо, яку тему ми вивчали і в якому програмному середовищі працювали на
минулому занятті?
Пригадайте
будь-який відео кліп, який ви нещодавно переглядали. Давайте разом
охарактеризуємо з чого він складається і
які ефекти додаються до відеокліпу.
Складаємо
детальний план створення відео кліпу.
IV. Повідомлення теми і мети
заняття.
Пригадавши теоретичні
положення про мультимедіа та основні терміни відеоредактора, ми можемо
приступати до оформлення кліпів або, як ще кажуть, до відеомонтажу відеоролика.
Саме з цим пов’язана тема нашого заняття: «Створення відеоролика ». Мета нашої
практичної роботи: закріпити знання та навички по створюванню відеокліпів, створити
фільм «Дитячий веломарафон», який
буде складатися з окремих світлин змагань з велоспорту та велоквесту. Для
створення кліпів ви будете використовувати фотографії із змагань. Всі папки з
файлами знаходяться на Робочому столі у папці ВЕЛОСПОРТ.
IV.
Застосування знань, умінь та навичок.
Діти
сьогодні ми починаємо працювати над створення відео кліпу. Ви полинні будете
додати фото матеріали, зробити заголовок, підписи до фотографій та додати голосове
супроводження і музичне оформлення. Тривалість відео повинна бути 2-2,5 хвилин.
Отримати відеозапис чи аудіо кліп потрібної
тривалості можна різними способами.
Тривалість відображення зображень, заголовка та
титрів можна змінювати за допомогою відповідної властивості в групі
Настроювання.
Показую вихованцям, як це можна зробити.
V.
Виконання практичної
роботи «Створення відеокліпу»
Інструктаж з
правил техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми
(через 10 хвилин після початку роботи).
Інструктивна картка
1. Завантажити програму Movavi Video Editor.
2. З папки, що знаходиться на Робочому столі
додати необхідні фрагменти для розкадрування.
3. Встановити переходи між всіма фрагментами.
4. Додати голос за
кадром.
5. Додати титри на початку (назва міста) кліпа та
в кінці (автор).
6. (Додаткове
завдання) Знайти в мережі Інтернет музикальний файл, який відповідає вашим
бажанням та вставити його до кліпу. Переглянути фільм на своєму комп’ютері з
музичним супроводом.
7. Зберегти кліп як фільм на своєму комп’ютері в своїй папці. Назва файлу повинна відповідати назві фільму та назві заходу,
про який створювався фільм.
VІ. Підбиття підсумків заняття.
Творче завдання (за бажанням): Продовжити
роботу над проектом «Крила над ставком»,
застосувати всі набуті знання на сьогоднішньому занятті.
План-конспект відкритого заняття
в гуртку «Основи Компютерної анімації»
керівник Микола Коцюруба
Тема: «Анімація в Anime Studio Pro (Moho): оживляємо персонажа»
Напрям: фото- та відеомистецтво / анімація
Форма заняття: відкрите практичне заняття
Кількість вихованців: 8
Дата: 4.02.2026 р.
Тривалість: 90 хв
Програмне забезпечення: Anime Studio Pro (Moho), ПК, проєктор
Мета заняття
сформувати уявлення про покадрову та кісткову анімацію;
навчити основним інструментам анімації в Anime Studio Pro;
закріпити навички роботи з шарами та таймлайном;
розвивати творче мислення, уяву та уважність.
Завдання
Навчальні:
ознайомити з інтерфейсом Anime Studio Pro;
навчити створювати просту анімацію руху персонажа.
Розвивальні:
розвивати відчуття ритму та послідовності рухів;
формувати навички цифрової творчості.
Виховні:
виховувати акуратність у роботі з комп’ютером;
формувати інтерес до анімаційного мистецтва.
Обладнання та матеріали
комп’ютери з Anime Studio Pro;
заготовлений персонаж (людина / тваринка);
мультимедійна презентація;
проєктор або інтерактивна дошка.
Хід заняття
1. Організаційний момент (2–3 хв)
привітання;
перевірка готовності робочих місць;
мотиваційне запитання:
«Як ви думаєте, що потрібно, щоб малюнок почав рухатися?»
2. Вступна частина. Актуалізація знань (5 хв)
коротка бесіда:
що таке анімація;
де ми її бачимо (мультфільми, ігри, реклама);
перегляд короткого анімаційного прикладу.
3. Пояснення нового матеріалу (10–15 хв)
Ознайомлення з програмою Anime Studio Pro:
інтерфейс (вікно, шари, таймлайн);
типи шарів (Vector, Bone, Group);
поняття кадру та ключового кадру;
принцип кісткової анімації (Bones).
Показ на екрані:
як додати кістки;
як створити рух руки / голови / персонажа.
4. Практична робота (20–25 хв)
Завдання для вихованців:
відкрити заготовлений файл персонажа;
додати просту анімацію:
помах рукою;
крок;
нахил голови;
переглянути результат анімації.
Індивідуальна допомога, корекція помилок.
5. Презентація робіт (5 хв)
демонстрація кількох робіт;
коротке обговорення:
що вдалося;
що було найцікавіше.
6. Підсумок заняття. Рефлексія (5 хв)
підбиття підсумків;
вправа «Мікрофон»:
«Сьогодні я навчився…»
«Мені сподобалося…»
Очікувані результати
вихованці вміють створювати просту анімацію в Anime Studio Pro;
розуміють принцип роботи з кадрами та кістками;
проявляють інтерес до анімації.
Немає коментарів:
Дописати коментар