Програма відео студії "КРОК"

                              Пояснювальна записка

Фото-,  кіномистецтво давно стали складовою частиною людської культури. Із винайденням фотографії, кіно людство отримало універсальний засіб пізнання світу. Дякуючи їм наші знання про дійсність, часто важкодоступні і такі, що добуваються складним шляхом, можуть бути переведені у форму візуальних зображень, що легко сприймається, а також інтегровані у найбільш активну для сприйняття образну форму.Зараз потрібно шукати нові форми навчання і виховання школярів. Широкі можливості для розв’язку цього завдання надає фото, відеомистецтво, завдання яких для розвитку особистості учнів важко переоцінити, адже фотографія, кіно, відео  пов’язані з історією, наукою, технікою та іншими сферами діяльності людини.

         Роль фото та відео у культурі сучасного суспільства значна і багатогранна. Вони пов’язані майже з усіма галузями людської діяльності, являються засобами сучасної комунікації.  Немає практично жодної професії, де не знайшлося б місця для фотографії та відео, не говорячи вже про повсякденне життя кожного з нас. Тому володіння фото-  та відеозйомкою можна віднести до загальнотрудових умінь, що необхідні кожному члену суспільства і можуть формуватися в позашкільних закладах.

Навчаючись у відеостудії «Крок», учні познайомляться  з цифровою та аналоговою фото та відеокамерами, вчаться правильно настроювати техніку, вибирати фон, враховувати освітлення, обробляти відзнятий матеріал за допомогою комп’ютера в різних програмах, створювати фото та відео архіви. Оволодівши знаннями  по програмі відеостудії, учні зможуть  фотографувати та знімати на відео пейзажі, шкільні заходи, змагання, конкурси, допомогти  в оформленні стендів, виготовляти наочність для навчальних предметів тощо.

         В програму  відеостудії «Крок»  входить теорія, ігрова практика (домашні завдання, самостійна робота), інтерактивні матеріали, відеоперегляди, обговорення, підсумкові заняття. Теоретична частина програми передбачає використання різноманітних технік роботи з відео та фотоматеріалами (слайд шоу, відеокліпи, анімація, інсталяція, музичні кліпи тощо. Практична частина дає базові навики роботи з фото та відеоматеріалами (від зйомки до постобробки, монтажу).

Основна методична установка програми - навчання школярів навичкам самостійної індивідуальної та групової роботи з практичної фото-, відеозйомки та монтажу.

Індивідуальне освоєння основних способів діяльності відбувається на основі системи завдань. Більшість завдань виконується за допомогою комп’ютера та необхідних програмних засобів.

Крім індивідуальної роботи, застосовується і групова робота. У завдання вчителя входить створення умов для реалізації провідної підліткової діяльності - авторського дійства, вираженого в проектних формах роботи. На певних етапах навчання учні об’єднуються в групи, тобто використовується проектний метод навчання. Виконання проектів завершується публічним захистом результатів.

Програма  розрахована  на  підготовку  дітей  за  трьома  рівнями, починаючи з молодшого шкільного віку.

І  ПОЧАТКОВИЙ - загально розвиваючий. Тривалість  курсу – 1 рік, 216 год.

ІІ  ОСНОВНИЙ  - теоретичні  та  практичні,  групові  та  індивідуальні  заняття  проводяться  систематично,  спрямовані  на  оволодіння  всіма  етапами фото та відеозйомки, їх обробки. Тривалість курсу – 2 роки по 216 год.

ІІІ   ВИЩИЙ   - підготовка  обдарованих  дітей  в  плані  професійної  орієнтації.  Учні  виконують  роботу  не  лише  за  готовим  алгоритмом,  а  й  вчаться  самостійно  працювати. Тривалість курсу – 1 рік, 216 год.

 

 

 

Новизна та актуальність програми

Посилити інформаційно-технологічну спрямованість шкільної освіти, збагатити її сучасними технологіями та підвищити інтерес в учнів до вказаного напрямку можна, організувавши роботу фото- та відеостудій. Цифрова фотографія і відеозйомка відкрили великі можливості у плані забезпечення наочності навчального процесу. Якщо за допомогою фотографії можна застосувати для навчання багатий  документальний матеріал, то відео, крім цього, дозволяє відтворити у довільному темпі динаміку будь-якого реального або уявного процесу. Використання  фотографій і відеофрагментів, виготовлених самими учнями,  у ході навчально-виховного процесу дозволяє отримати великий методичний ефект.

Дана програма передбачає інтеграцію з іншими навчальними предметами за принципом: технологія роботи з інформацією - з інформатики, конкретні приклади і задачі - з суміжних предметів. Необхідно розбиратися у фізиці (оптиці, механіці),  інформаційних технологіях (переведенні зображення у цифровий вигляд і зберігання фотозображень), образотворчому мистецтві (законах композиції, передачі кольору і т.п.). Таким чином, інформація з таких навчальних предметів, як математика, фізика, література, образотворче мистецтво, українська, російська та англійська мови, історія цілком може використовуватися учнями в процесі створення фото-  та відеофільмів відповідної тематики. Створені фільми можуть бути використані у доповіді, статті, мультимедіа - презентації, розміщені на Web - сторінці в шкільній або в домашній відеотеці. Дякуючи цьому навчання у відеостудії може стати для школярів потужним стимулом до вивчення широкого спектру шкільних предметів.

 

 

 

 

 

Мета та завдання гуртка

Відеостудія «Крок» сприяє залученню школярів до занять фотографією та відеомистецтвом, що диктується унікальними можливостями їх застосування як синтетичного виду діяльності для розвитку особистості учнів та організації їх дозвілля.

Мета  відеостудії:

·       Формування елементів інформаційної та телекомунікаційної компетенцій по відношенню до знань, умінь і досвіду фото-,  відеомонтажу.

·       Розвиток різних способів науково-технічного мислення та діяльності учнів, спрямованих на самостійне творче пізнання.

·       Реалізація  комунікативних, технічних та евристичних здібностей  учнів в ході створення фільмів, слайд шоу тощо.

·        Естетичний  розвиток школяра.

 

Завдання відеостудії:

·        Вивчення оточуючого світу засобами візуального мистецтва.

·       Підготовка вихованців  до свідомого вибору професій, що передбачають знання і уміння в області візуального мистецтва.

·       Задоволення потреб школярів у спілкуванні з однолітками у процесі спільної діяльності.

·       Навчити учнів орієнтуватися і продуктивно діяти в інформаційному Інтернет - просторі.

Специфіка гуртка дозволяє розвивати такі риси характеру, як зібраність, цілеспрямованість, комунікабельність. Дитина тренується у розв’язку проблемнихситуацій, іде формування її характеру. Заняття відео допомагає їм набути впевненості, відчути свою цінність, знайти своє місце у суспільстві. 

 

         Навчально-тематичний план початкового рівня навчання

Теми

Тео

рія

Прак

тика

Всього

І.

Вступні заняття.Організаційне заняття. Техніка безпеки. Правила поведінки.

3

-

3

ІІ.

Основні навчальні теми

1.

Історія фотомистецтва.

6

-

6

2.

Вивчення будови фотокамери, її типів та можливостей.

6

6

12

3.

Виразні засоби фотомистецтва.

3

15

18

4.

Фотожанри.

3

9

12

5.

Вивчення можливостей комп’ютера, необхідних для роботи.

6

6

12

6.

Обробка фотоматеріалу, створення експериментальних фотографій, фотомонтаж з використанням спеціальних програм. Програма Adobe Photoshop.

12

36

48

7.

Створення презентації засобами Microsoft Power Point.

12

36

48

8.

Вивчення відеоредакторів, програм для створення слайд-шоу, фото кліпів, відеофільмів.

15

40

54

III.

Підсумкові заняття

3

 

3

 

Всього:

30

186

216

 

 

 

Зміст програми початкового рівня навчання

І. Вступні заняття – 3 год.

·        Організаційне заняття. Правила техніки безпеки. Правила поведінки

вихованців на заняттях  відеостудії «Крок».

·        Знайомство з кращими роботами вихованців студії. Знайомство з

роботами професійних фотомитців.

ІІ. Основні навчальні теми

1.     Історія фотомистецтва–6 год.

·        Властивості світла. Отримання композицій на папері.

·        Історія відкриття фотографії. Камера-обскура.

·        Дагерр, Ньепсе, Тальбот.  Їхні знімки. «Чудеса» тієї дагеротипії.

·        Фотографія сьогодні. Фотографія в науці, техніці, суспільного життя.

Фотографія як мистецтво.

·        Цифрова фотографія. Від плівки до «цифри». Умовна класифікація

цифрових фотоапаратів.

2.       Вивчення будови фотокамери, її типів та можливостей –12год., з них 6 год.  –практичних.

·        Різновиди фотоапаратів. Фотоапарати аналогові, цифрові.

·        Основні частини фотоапарата. Сенсори цифрових фотоапаратів.

·        Рідкокристалічні дисплеї та система управління цифрового

фотоапарата.

·        Фотооптика. Установка кольору і світла.

·        Експозиційна автоматика. Визначення експозиції. Фотоекспонометр,

таблиці, символи.

·        Пам’ятьцифрового фотоапарата.

Практичні заняття:

·        Вивчення будови цифрового фотоапарата.

·        Фотозйомка в приміщенні і на вулиці.

 

3.   Виразні засоби фотомистецтва–18год., з них 15 год. - практичних.

·        Композиція.Перспектива.Ракурс.

·        Світлотінь. Контрасти. Освітлення.

·        Колорит.

Практичні заняття:

·        Встановлення діафрагми та фокусу.

·        Вибір експозиції.

·        Фотографування стаціонарного об’єкту.

·        Специфіка фотографування рухомого об’єкту.

·        Робота на штативі та використання спеціального освітлювального

обладнання.

4.   Фотожанри  – 12 год.

·        Репортаж.

·        Портрет репортажний і студійний.

·        Пейзаж. Міський пейзаж і архітектура.

·        Спортивне фото.

·        Натюрморт.

·        Фотоетюд.

Практичні заняття:

·        Перегляд фотознімків, їх обговорення. Виявлення характерних рис

жанру.

·        Фотозйомка за жанрами.

5.       Вивчення можливостей комп’ютера, необхідних для роботи – 12 год.

Практичні заняття:

·        Створення необхідних документів, папок, проектів, їх збереження,

копіювання, перенесення на різні носії, перейменування, тощо.

 

 

6.               Обробкафотоматеріалу,створенняекспериментальнихфотографій, фотомонтаж з використанням спеціальних програм.  Програма Adobe Photoshop – 48год.

 

·        Фотозйомка на вулиці та в приміщенні.

·        Інтерфейс.

·        Робота з файлами зображень.

·        Зміна кольорів полотна, кольору та розрішення.

·        Робота з інструментами виділення.

·        Інструменти редагування та клонування.

·        Шари.

·        Покращення зображень, відродження, ретуш.

·        Управління різкістю та корегування кольорів.

·        Робота з виділеними областями.

·        Фільтри та спец ефекти.

·        Створення колажів.

7.                 Створення презентації засобами Microsoft Power Point –42 год.

·       Призначення, можливості й особливості використання презентацій. Вимоги щодо структури, змісту та оформлення презентації.

·       Створення та збереження презентації. Елементи слайдової презентації.

·        Вставка тексту до слайдів. Форматування тексту.

·        Створення списків.

·       Вставка об’єктів до слайдів презентації. Вставка діаграм, таблиць, рисунків.

·        Форматування таблиць. Вставка колонтитулів до слайдів презентації.

·       Режими перегляду презентації. Вставка гіперпосилань, вставка кнопок керування.

·        Анімаційні ефекти.

·        Створення учнями власної презентації.

8.                 Вивчення програми відеоредакторів - програм для створення слайд-шоу, фото- кліпів – 54год.

·        Технологія відеомонтажу. Формати відеофайлів.

·        Відеозахват. Пакетний захоплення кліпів. Імпорт кліпів.

·        Методи монтажу кліпів та роликів.

·        Редагування та монтаж статичних зображень.

·        Композиція кадру. Рівновага і пропорції.

·        Використання світла та кольору при зйомці.

·        Створення переходів.

·        Створення титрів.

·        Створення звукової доріжки відеофільму.

·        Експорт відеофайлів.

·        Захист творчого проекту.

·        Фотозйомка на вулиці та в приміщенні.

III. Підсумкові заняття  -  3 год.     

Тестування знань та вмінь учнів. Виставка  та демонстрація кращих  робіт.

 

 


 

Прогнозований   результат  і  методи

діагностики  знань та вмінь учнів початкового рівня навчання

Учні початкового рівня  навчання  повинні  знати:

·        Історію фотомистецтва;

·        типи фотокамери, будову цифрового фотоапарата;

·        засоби фотомистецтва та його жанри;

·        спеціальні англійські терміни, потрібні для роботи;

Учні початкового рівня навчання повинні вміти:

·        володіти можливостями комп’ютера, необхідними для роботи;

·       користуватись спеціальними програмами для обробки фотоматеріалу;

·        володіти прийомами та засобами роботи з фотокамерами;

·        створювати та обробляти фотоматеріал;

·        створювати колажі, ролики  та слайд шоу із відзнятого матеріалу.

Важливим  досягненням  початкового рівня  навчання  є  розвиток:

·        творчого образного мислення  і  фантазії;

·        художнього  смаку;

·        виховання  доброзичливості  і  колективізму;

·        любові  до  рідного  краю;

·        інтересу  до  розвитку інформаційних технологій.

Основними  методами  діагностики  передбачувальних  результатів  є:

·        спостереження  за  роботою;

·        усне  опитування  дітей,  анкетування;

·        з’ясування  побажання  батьків;

·        екскурсії  з  метою розвитку  творчого  інтересу.

Основними  формами   контролю   є:

·        самостійна  і  колективна   робота   гуртківців;

·        фотоетюди, презентації,  слайд шоу, кліпи;

·        виставки  дитячих  робіт,  конкурси.


Навчально-тематичний план основного рівня

1-го року навчання

Теми

Тео

рія

Прак

тика

Всього

І.

Вступні заняття. Організаційне заняття. Правила техніки безпеки. Правила поведінки. Знайомство з програмою.

3

 

3

ІІ.

Основні навчальні теми

1.

Фотоетюди. Удосконалення прийомів фотозйомки.Удосконалення роботи в програмі Adobe Photoshop та Pinnacle Studio.

-

24

24

2.

Фотоетюди. Обробка фотоматеріалу, створення експериментальних фотографій.

 

36

36

3.

Історія виникнення та розвитку кіно- та відеознімальної  техніки.

3

-

3

4.

Основні відомості про сучасну відеотехніку.

6

-

6

5.

Додаткове обладнання для відеозйомки.

3

-

3

6.

Лінійний та нелінійний монтаж. Переваги та недоліки.

3

6

9

7.

Основи цифрового відео. Оглядове знайомство з програмами відео монтажу.

6

-

6

8.

Відеозйомка епізодів, етюдів.

-

42

42

9.

Основні правила відео зйомки на вулиці та в приміщенні.

3

15

18

10.

Сценарій кліпу, ролика, відеофільму.

3

6

9

11.

Вивчення програми Pover Direktor.Монтаж відео  в програмі Pover Direktor.

6

45

51

III.

Підсумкові заняття

3

3

6

 

Всього:

34

182

216

 

 

             Зміст програми основного рівня навчання

                                 1-го року навчання

І. Вступні заняття – 3 год.

·        Організаційне заняття. Правила техніки безпеки. Правила поведінки.

·       Знайомство з програмою. Знайомство з кращими роботами вихованців вищого рівня навчання. Знайомство з роботами професійних фотомитців, відео операторів.

ІІ. Основні навчальні теми

·       Фотоетюди. Удосконалення прийомів фотозйомки. Удосконалення роботи з фотоматеріалом в програмі Adobe Photoshop та Pinnacle Studio  – 24год.

·       Тональна, світлова,  лінійна побудова кадру. Визначення композиції кадру. Вибір точки зйомки.

·        Вплив різних природних умов на якість знімку.

·         Оптимальний напрям фотографування.

Практичні заняття:

·       Фотографування в різних природних умовах (різне положення сонця, ясна похмура погода, зима, літо тощо).

·        Фотографування з різних точок зйомки одного обʼєкту.

·        Обробка фотоматеріалу в програмі Adobe Photoshop.

·        Монтаж слайд-шоу в програмі Pinnacle Studio.  –

1.                 Фотоетюди. Обробка фотоматеріалу, створення експериментальних фотографій, фотомонтаж - 36 год..

·        Фотозйомка на вулиці та в приміщенні.

·        Інтерфейс програми.

·        Робота з файлами зображень.

·        Зміна кольорів полотна, кольору та розрішення.

·        Виділення.

·        Редагування та клонування.

·        Шари.

·        Покращення зображень, відродження, ретуш.

·        Управління різкістю та корегування кольорів.

·        Кадрування.

·        Фільтри та спец ефекти.

·        Корегування зображення.

·        Створення колажів.

2.       Історія виникнення та розвитку кіно- та відеознімальної  техніки –     3 год.

·       Роль відеознімальної техніки в сучасному суспільстві. Історія виникнення та розвитку кіно та відеознімальної  техніки. Перші малюнки, що «рухались».

·        Формати відеозапису: аналогові відеокамери та числові.

·       Відеомагнітофони. Їх роль в історії відеозйомки. Функції відеомагнітофонів.

3.       Основні відомості про сучасну відео записуючу техніку – 6 год.

·       Функції відеокамери. Принципи та  будова відеокамери: об’єктив, корпус. Догляд за відеокамерою , відеооб’єктивом.

·        Формування зображення та його запис.

·        Органи управління відеокамерою та їх призначення.

·        Звукова апаратура: аудіотехніка, аудіносії, мікрофони.

·        Вмикання камери, контроль за зображенням. Вимикання камери.

·        Робота зі звуковою апаратурою.

4.       Додаткове обладнання для відео зйомки  – 3 год.

·       Зум. Штативи. Знімальні світлофільтри. Накамерне світло. Операторське світло. Системи стабілізації. Слайдери.

·        Вмикання камери, контроль за зображенням. Вимикання камери.

·        Знімання зі штативу та з рук.

·        Використання природного освітлення.

·        Використання накамерного світла.

·        Користування зумом. 

·        Робота з мікрофоном.

5.       Лінійний та нелінійний монтаж. Переваги та недоліки - 9 год.

·       Апаратура для лінійного монтажу: титрувальна машина, мікшерний пульт, комутаційний пульт.

·       Апаратура для нелінійного монтажу. Комп’ютер: системний блок, монітор, сканер, принтер. Плати відеозахвату.

·        Удосконалення роботи на комп’ютері. Відеозахват зображення.

·        Робота зі сканером, принтером.

6.       Основи цифрового відео. Оглядове знайомство з програмами відео монтажу - 6  год..

·        Методи представлення зображень.

·        Формати даних.

·        Монтаж і покращення зображення.

7.       Відеозйомка  епізодів, етюдів - 42  год.

·        Кінематографічні плани.

·        Принцип рівноваги в кадрі.

·        Ракурс.

·        Перспектива.

·        Світловий акцент.

·        Статика і динаміка.

 

8.       Основні правила відеозйомки на вулиці та в приміщенні. - 18 год.

·        Правила відеозйомки на вулиці.

·        Правила відеозйомки в закритому приміщенні.

·        Відеозйомка на натурі.

·        Відеозйомка в  приміщенні.

10.Сценарій  кліпу, ролика, відеофільму -9 год..

·        Сценарний план етюду.

·        Створення сценарію ролика, кліпу.

·       Використання фотознімків у створенні фільму.Поєднання слайд шоу з відеоматеріалом.

11.Вивчення програми Pover Direktor. Монтаж відеопроектів в програмі Pover Direktor.– 51 год.

·        Робоче вікно Pover Direktor.

·        Меню, рядок стану та інформаційна панель.

·        Настройка характеристик.

·        Імпорт зображень, аудіо файлів, відео файлів.

·        Способи перетворення форматів файлів.

·        Функція Smart Movie - автоматичне створення фільму.

·        Захоплення відеоматеріалу.

·        Розробка сценарію фільму.

·        Упорядкування епізодів.

·        Редагування та корекція зображення.

·        Ефекти. Накладення складних ефектів в реальному часі.

·        Фільтри.

·        Робота з текстом.Створення заголовків.Створення титрів.

·        Створення фонових зображень.

·        Створення ефектів переходів.

·        Створення анімованого меню.

·        Накладення і редагування звуку. Створення звукових ефектів.

·        Висновок фільму.

·        Збереження проекту.

·        Підготовка та захист творчого проекту

 

III. Підсумкові заняття -  6 год.

·       Тестування знань та вмінь учнів. Виставка  та демонстрація кращих  робіт.

 

 


 

Навчально-тематичний план основного рівня (2-го року навчання)

Теми

Тео-

рія

Прак-

тика

Всьо-го

І.

Вступні заняття.

1.

Організаційне заняття. Правила техніки безпеки. Правила поведінки.

3

-

3

2.

Новинки кіно- та відеомистецтва.

3

-

3

ІІ.

Основні навчальні теми

1.

Фотоетюди. Удосконалення роботи в програмі Adobe Photoshop, Pinnacle Studio, Movavi Video

-

21

21

2.

Відеоетюди. Удосконалення роботи в програмі Pinnacle Studio, Movavi Video

-

27

27

3.

Правила та техніка звичайної відеозйомки.

3

12

15

4.

Спеціальні види відеозйомки.

6

6

12

5.

Відеозйомка із застосуванням спеціальних ефектів.

-

9

9

6.

Правила та прийоми відеомонтажу.

3

6

9

7.

Вивчення програми Corel Video Studio Pro.

3

6

9

8.

Титри у відеофільмі.

-

6

6

9.

Звук у відеофільмі.

-

6

6

10.

Створення сценарію  кліпу, ролика, відеофільму.

3

9

12

11.

Відеоетюди. Зйомка матеріалів для кліпу, ролика, відеофільму.

-

33

33

12.

Монтаж відеопроектів в програмі Corel Video StudioPro, Movavi Video.

-

42

42

13.

Архівування  відео.

-

6

6

V.

Підсумкові заняття

3

3

3

 

Всього:

18

202

216

 

                      Зміст програми основного рівня   

                             2-го року навчання.

І. Вступні заняття  –  6  год..

      1.Організаційне заняття. Правила техніки безпеки. Правила поведінки. Знайомство з програмою.

      2. Новинки кіно- та відеомистецтва.

ІІ.  Основні навчальні теми.

1.       Фотоетюди.  Удосконалення техніки фотографування   – 21 год.

·     Загальні вимоги до портретної зйомки. Поза та вираз обличчя особи, яку фотографують. Освітлення. Тон. Положення апарата. Портретна зйомка у приміщенні при природному та штучному освітленні.

·       Положення апарата при зйомці пам’ятників архітектури, пейзажів, натюрморту тощо. Вибір точки зйомки.

·     Композиційна побудова кадру та його ідейність при зйомці  різних сфер життя.

·       Засоби, що полегшують репортажну зйомку. Особливості зйомки мистецького заходу,  спортивних змагань, репортажної зйомки, тощо.

·        Мікро-, макрозйомка.

Практичні  заняття.

·        Фотографування в різних місцях: школі, магазині, театрі, тощо.

·       Фотографування портретів, пейзажів, пам’яток архітектури, спортивних змагань, репродукцій, репортажне фотографування.

·       Мікро-, макрозйомка різних зображень при різному освітленні, в різних природних умовах.

·       Обробка фотографій на комп’ютері. Створення експериментальних фото, колажів.

·        Монтаж слайд-шоу в програмі Pinnacle Studio.

2.                 Відеоетюди. Удосконалення техніки відеозйомки. Робота у програмі Pinnacle Studio, Movavi Video.   -  27  год.

    Загальні вимоги до відеозйомки. Освітлення. Тон. Положення відеокамери. Відеозйомка у приміщенні, при природному та штучному освітленні.

     Відеозйомка пам’ятників архітектури, пейзажів, спортивних змагань, масових заходів. Репортажна відеозйомка.  Вибір точки зйомки, ракурс.

          Композиційна побудова відеокадру та його ідейність при зйомці  різних сфер життя.

Відеозйомка різних сторінок з життя школярів, з життя міста тощо.

Монтаж роликів, кліпів, проектів.

3.       Правила та техніка звичайної відео зйомки – 15 год.

·        Відеозйомка з рук і зі штатива.

·        Панорамування.

·       Зйомка на натурі при сонячному освітленні, в похмуру погоду,  в умовах сутінкового освітлення, вдень «під ніч», відеозйомка вночі, зйомка  на сніговій натурі,  зйомка на морозі.

·        Колір у відеофільмі.

·     Відеоетюди на натурі при сонячному освітленні і в похмуру погоду.

·        Відеоетюди в умовах сутінкового освітлення.

·        Відеоетюдивдень «під ніч».

·        Відеоетюди взимку на сніговій натурі.

·        Відеоетюди водної поверхні.

·        Зміна колориту.

4.       Спеціальні види відеозйомки  – 12 год.

·        Спеціальні види зйомки як засіб удосконалення відеомистецтва.

·        Покадрова відеозйомка з інтервалами.

·        Швидкісна відеозйомка.

·        Макро-, відеозйомка.

·       Відеозйомка з заміною фону (хромакей)

 

5.       Відеозйомка із застосуванням спеціальних ефектів – 9год.,                                   

Практичні заняття:

·        Трюкова зйомка.

·        Прийом «Стоп».

·        Покадрова відеозйомка.

·        У біле (з білого).

·        Затемнення.Мозаїка.Наплив.Витіснення кадру.

·        Комбінована зйомка.

6.       Правила та прийоми відеомонтажу  – 12  год.

·        Розповідний монтаж.

·        Тематичний монтаж.

·        Паралельний монтаж.

·        Асоціативно-образний монтаж.

·        Використання написів при монтажі фільму.

7.       Вивчення програми  Corel Video StudioPro – 9 год.

·        Робоче вікно Corel Video Studio Pro.

·        Меню, рядок стану та інформаційна панель.

·        Настройка характеристик.

·        Захоплення відеоматеріалу.

·        Імпорт зображень, аудіофайлів, відеофрагментів.

·        Функція Smart Movie - автоматичне створення фільму.

·        Редагування та корекція зображення.

·        Використання ефектів. Фільтри.

·        Робота з текстом.Створення титрів.

·        Створення фонових зображень.

·        Створення ефектів переходів.

·        Створення анімованого меню.

·        Накладення і редагування звуку. Створення звукових ефектів.

·        Способи перетворення форматів файлів.

·        Збереження проекту.

8.       Титри у відеофільмі  – 6 год.

·        Написання титрів.

·        Анімовані титри.

9.       Звук у відеофільмі  – 6 год.

·        Вимоги до запису різновидів звуку. 

·        Запис розмовної мови.

·        Запис вокалу

·        Запис музичних інструментів.

·        Запис під фонограму.

10.            Створення сценарію кліпу, ролика, відеофільму – 12 год.

·       Визначення обов’язківчленів знімальної групи при роботі над  відеофільмом: сценарист, режисер, оператор, журналісти, ведучі фільму тощо.

·        Створення сценарного плану проекту.

·        Написання сценарію відеофільму.

·        Розбивка сценарію на сцени.

11.   Відео-етюди. Зйомка матеріалів для кліпу, ролика, відеофільму – 2 год.

12.   Монтаж відеопроектів в програміCorel Video Studio Pro – 42 год.

·       Захоплення відеоматеріалу.Імпорт зображень, аудіофайлів, відеофрагментів.

·        Автоматичне створення фільму.

·        Редагування та корекція зображення.

·        Робота з текстом. Створення титрів.

·        Створення ефектів переходів.

·        Створення анімованого меню.

·        Накладення і редагування звуку. Створення звукових ефектів.

·        Збереження проекту.

13.   Архівування відео – 6 год.

·       Програми для архівування відео файлів. Залиття відео файлів в Інтернет мережу.

III. Підсумкові заняття  -  3 год.

·       Тестування знань та вмінь учнів. Виставка  та демонстрація кращих  робіт.

 

 

 

 

 


Прогнозований   результат  і  методи

діагностики  знань та вмінь учнів основного  рівня навчання

Учні основного рівня  навчання  повинні  знати:

·        історію виникнення та розвитку кіно- та відеомистецтва;

·        правила, жанри,  способи та прийоми відеозйомки;

·        різні програми відеомонтажу.

Учні основного рівня  навчання  повинні  вміти:

·        володіти спеціальними програмами для роботи з фотоматеріалом;

·        володіти спеціальними програмами відеомонтажу;

·        створювати власні  кліпи, ролики, слайд-шоу з обраної тематики;

·        колективно розробляти і публічно захищати створені проекти.

Важливим  досягненням  основного рівня  навчання  є  розвиток:

·        творчого образного мислення  і  фантазії;

·        художнього  смаку;

·        виховання  доброзичливості  і  колективізму;

·        любові  до  рідного  краю;

·        інтересу  до  розвитку інформаційних технологій.

Основними  методами  діагностики  передбачувальних  результатів  є:

·        спостереження  за  роботою;

·        усне  опитування  дітей,  анкетування;

·        з’ясування  побажання  батьків.

Основними  формами   контролю   є:

·        тестування знань та вмінь учнів;

·        фотопленер та участь у фотовиставках за певними темами;

·        створення презентацій, слайд-шоу,   з відзнятого фотоматеріалу;

·        індивідуальні відеороботи: кліпи, ролики, документальні етюди;

·        творчі проекти відеостудії;

·        участь в масових заходах, творчих конкурсах.


 

Навчально-тематичний план вищого рівня навчання

Теми

Тео

рія

Прак

тика

Всього

І.

Вступні заняття.

1.

Організаційне заняття. Правила техніки безпеки. Знайомство з програмою.

3

-

3

2.

Новинки кіно- та відео мистецтва.

3

 

3

ІІ.

Основні навчальні теми

1.

Фотоетюди. Удосконалення роботи в програмі Adobe  Photoshop,

-

24

24

2.

Відеоетюди. Удосконалення роботи в програмі Pinnaklе  Studio, Pover Direktor, CorelVideoStudioPro.

-

27

27

3.

10 професійних принципів відео монтажу.

3

15

18

4.

Вивчення професійної програми AdobePremierePro.

3

18

21

5.

Визначення проектів та складання сценаріїв  відеофільмів, роликів, кліпів, що будуть зніматись протягом року.

-

6

6

6.

Зйомки запланованих відеофільмів та документальних проектів.

-

42

42

7.

Монтаж відеофільмів з використанням вивчених програм.

-

69

69

 III.

Підсумкові заняття

-

3

3

 

Всього:

12

204

216


Зміст програми вищого рівня навчання

І. Вступні заняття  – 6  год..

    1.Організаційне заняття. Правила техніки безпеки. Знайомство з програмою.

2. Новинки кіно- та відео мистецтва.

ІІ.  Основні навчальні теми.

1.                 Фотоетюди. Удосконалення роботи в програмі Adobe  Photoshop– 24год.

·        Фотографування в громадських місцях.

·        Фотографування зображень в різних  жанрах і стилях.

·        Мікро-, макрозйомка.

·       Обробка фотографій на комп’ютері. Створення експериментальних фото, колажів.

2.                 Відеоетюди. Удосконалення роботи в програмі Pinnaklе  Studio, Pover Direktor, CorelVideoStudioPro–27 год.

·        Відеозйомка різних сторінок з життя школярів, з життя міста тощо.

·        Монтаж роликів, кліпів, проектів.

3.       10 професійних принципів відео монтажу  – 18год.

·        Зміна планів:з великого на загальний і навпаки.

·        Орієнтація в просторі.

·        Напрям руху головного об’єкта в кадрі.

·        Фаза руху.

·        Темп рухомих об’єктів.

·        Композиція кадрів.

·        Зміна освітлення кадрів.

·        Кольорове вирішення сумісних кадрів.

·        Зміщення вісі зйомки.

·        Напрямок основної рухомої маси в кадрі.

4.       Вивчення професійної програми AdobePremierePro – 21 год.

·        Захват відеоручний, пакетний.

·        Підготовка до монтажу. Розрізання великих файлів.

·        Створення футажів. Використання готових футажів.

·        Накладання ефектів, переходи,  перебивки.

·        Робота з титрами.

·        Створення відеороликів.

5.       Визначення проектів та складання сценаріїв  відеофільмів, роликів, кліпів, що будуть зніматись протягом року – 6год.

·       Визначення жанрів відеофільмів, відеопроектів, що зніматимуться  протягом року.

·       Розподіл обов’язків серед гуртківців:  сценаристи, режисери, оператори, актори – відповідно до їх здібностей та нахилів.

·       Складання сценарного плану проекту, сценарію кліпу, ролика, фільму. Знімальний лист відеопроекту.

6.       Зйомки  запланованих відеофільмів та документальних проектів – 42 год.

·        Відеопроби та остаточний відбір учасників проекту.

·       Зйомка запланованих сцен та їх нумерація відповідно знімального листа.

·        Дублювання сцен.

·       Запис звуку вмонтованим та виносним мікрофоном. Запис дикторського тексту.

7.       Монтаж відеофільмів з використанням вивчених програм – 69 год.

·        Перегляд відзнятого матеріалу.  Аналіз та оцінка  виконаної  роботи.

·        Монтаж  фільму з використанням  різних програм в одному проекті.

·        Корекція зображення.

·        Накладання ефектів, переходів, перебивок, тощо.

·       Робота зі звуковими доріжками: оригінальний звук, шуми та фонограми.

·        Виготовлення титрів та субтитрів.

·       Перезапис змонтованого відеопроекту на відеодиски. Виготовлення копій.

III. Підсумкові заняття  - 3 год.

·       Тестування знань та вмінь учнів. Виставка  та демонстрація кращих  робіт.

 

 

 


 

Прогнозований   результат  і  методи

діагностики  знань та вмінь учнів основного  рівня навчання

Учні  вищого  рівня  навчання  повинні  знати:

·        Новини  розвитку кіно- та відео мистецтва;

·        різні програми відеомонтажу;

Учні основного рівня  навчання  повинні  вміти:

·        володіти способами роботи з вивченими програмами;

·        виконувати обмін файлами між різними програмами;

·        створювати власні фільми з обраної тематики;

·       володіти прийомами організації і самоорганізації роботи по виготовленню фільму;

·        колективно розробляти і публічно захищати створені проекти;

Важливим  досягненням  основного рівня  навчання  є  розвиток:

·        творчого образного мислення  і  фантазії;

·        художнього  смаку;

·        виховання  доброзичливості  і  колективізму;

·        любові  до  рідного  краю;

·        інтересу  до  розвитку інформаційних технологій.

Основними  методами  діагностики  передбачувальних  результатів  є:

·        спостереження  за  роботою;

·        усне  опитування  дітей,  анкетування;

·        з’ясування  побажання  батьків;

Основними  формами   контролю   є:

·        Тестування знань та вмінь учнів.

·        Фотопленер, підготовка до фотовиставок за певними темами;

·        Створення презентацій, слайд шоу,   з відзнятого фотоматеріалу.

·        Індивідуальні відео роботи: кліпи, ролики, відеофільми.

·        Творчі проекти відео студії.

·        Участь в  масових заходах, творчих конкурсах, фестивалях.


Перелік обладнання для організації роботи гуртка:

·        фотоапарати;

·        відеокамери;

·        об’єктиви;

·        фільтри;

·        штативи;

·        комп’ютери;

·        принтери;

·        фотопапір.


 

Використані джерела:

1.     Гамалей В. Мой первый видеофильм от А до Я. – СП Питер, 2006.

2.     Гринберг С. Цифровая фотография. Самоучитель. - СП Питер, 2005.

3.   Джордан Д.,  Мориц С. Использование Addobe Photoshop. Учебное пособие. Основные навыки. Пер. с англ. – М., СПб.,К.: Издательский дом «Вильямс», 1999.

4.     Зотов Д.  Цифровая фотография в теории и на практике. - Мир ПК,

5.   Иванов А.Видеомонтаж на компьютере: Adobe Premiere 6,0. - КОРОНА,  2002.

6.   Кузнецов И., Позин В.  Создание фильма на компьютере. Технология.Творчество. - Питер ISBN, 2005.

7.   Миронов Д. Corel Draw 10. Учебный курс. – М., Х., К., СПб, 2002. – 448 с.

8.   Михлин Е. Как самому смонтировать и записать видеофильм с помощью домашнего ПК AdobePremier, UleadMediaStudio, UleadVideoStudio, PinnacleStudio, MGIVideoWave, MovieMaker. - М.: ООО «ДиаСофтЮП», 2005.

9.     Муратов С.  Телевизионное общение в кадре и за кадром. – М., 1999.

10.        Леготина С. Элективный курс «Мультимедийная презентация. Компьютерная графика» - Волгоград, ИТД «Корифей», 2006.

11.        Ривкин Ю. Видеомонтаж с нуля. Книга + видеокурс. Учебное пособие – М.: «Лучшие книги», 2006.

12.        Цуканова Г. Практика проведення відеозйомки та цифрового монтажу: Практичний посібник. - К.: ЦВП, 2007.

13. http://7-fiil1ue.hq0z.ru/ - інструкція по роботі в програмі Corel Draw.

14.        http://www.pixelbox.ru/blog/fonts/483.html – інструкція по роботі в програмі Addobe Photoshop.

15.        http://www.oniona.kiev.ua/ - інструкція по роботі в програмі  Pover Direktor.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар